Televizyonlar, günlük hayatımızda, zamanımızın önemli bir kısmını ayırdığımız, hoşça vakit geçirmemizi sağlayan, geleneksel medyayı ve bunun yanında yeni medyayı takip ettiğimiz, oyun konsolları ile eğlenceli vakit geçirdiğimiz cihazlardır. İcat edildikleri günden bu yana teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok değişim geçirdiler.

Geldikleri akıllı televizyon formatında, artık çok daha iyi bir görüntü kalitesi sağlıyorlar ve birçok özelliği bünyelerinde barındırıyorlar. Fakat teknolojik olarak çok büyük bir yol kat eden bu cihazlar, ciddi bir özen ve titiz kullanım gerektiriyor. Aksi durumda herhangi bir sıvı temasında arızalanabiliyor, darbe aldıkları durumlarda ise ince yapıları sebebi ile çatlamalar oluşabiliyor.

Televizyon ekranında yaşanan sorunlarda yapılması gereken tek şey uzman kişilerden yardım almaktır. Eğer televizyonunuzda kırık ekran ya da çizgili ekran gibi problemler yaşıyorsanız, bizimle irtibata geçebilir, teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Televizyon panel arızaları genellikle sıvı teması nedeniyle oluşmaktadır. Çoğu zaman sıvı teması, televizyonları silmek için kullandığımız solüsyonu temizleme bezine uygulamak yerine direkt olarak televizyonun ekranına püskürtmemizden kaynaklanıyor. Ekrana sıkılan solüsyonun az bir miktarı dahi ekranın alt kısmında yer alan devrelerin nemlenmesine neden olabilir. Bu durum sonucunda da genellikle oksitlenme oluşur. Sıvı teması sonucunda oluşan oksitlenme, ekrana renk verisini taşıyan kartlara zarar verir ve bu kartların çalışamaz duruma gelmesine neden olabilir. 

Teknik arıza durumlarında teknik servis ekibimize ulaşabilir ve güvenilir tamirat işlemimizden yararlanabilirsiniz.

Telefon Numaramız: 0(532) 680 15 87